DISKUSE
Jak omezit vkládání textu do textového pole z kláv... 
04.04.2024 13:55

HCL Domino na NAS QNAP (1)
20.02.2024 10:34

Vložení přílohy do dokumentu MS Word (3)
14.02.2024 20:54

Problěmy s diakritikou. (4)
06.02.2024 17:34

AI pomocnici 
15.01.2024 10:16

Export do pdf souboru (1)
12.01.2024 23:11

Agent přestává fungovat (1)
18.11.2023 06:42

RTF - Computed (2)
19.10.2023 13:00


ŠKOLENÍ


REKLAMA


KOMENTÁŘE

Invex 2004 - IBM platformu Lotus Notes/Domino vystavovat nebude?

Vytisknout článek

Počátkem září IBM oznámila své záměry a cíle pro největší IT výstavu v Česku. Na co se můžeme těšit?


Podívejme se nejdříve na samotné oznámení:

"IBM na Invexu 2004 společně s obchodními partnery
IBM v Brně představí mimo jiné nová komplexní a cenově výhodná řešení speciálně připravená pro potřeby malých a středních firem

Společnost IBM svou letošní prezentaci na veletrhu Invex jako již tradičně opírá zejména o spolupráci s obchodními partnery a bude jí rozvíjet především vzhledem ke dvěma skupinám – k samotným obchodním partnerům, jimž poskytuje výraznou podporu, a směrem k domácím malým a středním firmám. Segmentu malých a středních firem a jeho specifickým potřebám pak budou věnovány ukázky komplexních řešení na stáncích.

V první řadě půjde o prezentaci konkrétní podpory, kterou svým obchodním partnerům a jejich řešením IBM věnuje. Největší technologická společnost na světě považuje za velmi důležité nabízet služby technologického střediska IBM Innovation Center, které je od loňského roku i v Praze k dispozici obchodním partnerům. Centrum poskytující špičkové možnosti testování a portace na nejvyspělejších systémech IBM umožňuje klientům z řad obchodních partnerů předstupovat před jejich zákazníky s opravdu funkčními a odzkoušenými aplikacemi. Výrazné urychlení uvedení nových výrobků a služeb na trh s pomocí služeb inovačního centra ocení zejména nezávislí vývojáři softwaru, kteří se budou moci s prezentací pražského centra na brněnském výstavišti seznámit.

Část expozic bude tedy věnována aplikacím pro nejrůznější obory, pro něž na platformách IBM dodávají přední vývojařské společnosti. Výčet obchodních partnerů prezentujících pod značkou IBM je vskutku rozsáhlý, najdete je na stáncích v pavilonech A2, B, F, G1, G2 a V. Zde budou moci návštěvníci veletrhu zhlédnout především konkrétní aplikace a oborová řešení, která využívají nejnovější HW a SW technologie IBM. Pokud však bude mít návštěvník zájem prohlédnout si nejnovější typ serveru či notebooku, bude mít k tomu na vybraných stáncích IBM příležitost. V Brně bude také přítomen technologicky nejvyspělejší systém IBM eServer p5, zastupující novou generaci UNIXových systémů s revolučními 64-bitovými procesory POWER5, které kromě mimořádné výkonnosti, rozšiřitelnosti, dostupnosti a spolehlivosti přinášejí technologie inspirované systémy mainframe (virtualizační technologie Micro-Partitioning, Virtual I/O, Partition Load Manager a řadu dalších). Průlomový systém IBM eServer p5 s technologií POWER bude jistě patřit k dominantám expozice IBM na letošním Invexu.

..."

V oznámení následuje seznam partnerů, kteří budou vystavovat svá řešení na technologiích IBM. světNotes.cz samozřejmě zajímalo, kteří partneři nabídnou řešení postavená na platformě Lotus Notes/Domino. Je smutné, že jediným partnerem vystavujícím řešení na této platformě, je společnost ITS, a.s. a její CRM systém NOMIS. Pro srovnání: produkty využívající DB2, Informix, Tivoli nebo "železo" - eSeries, iSeries, pSeries jsou zastoupeny daleko silněji.

Zpráva končí odstavcem věnovaným produktům Express. I zde si dovolím citaci:

"Komplexní řešení pro malé a střední podniky s nízkými pořizovacími náklady

Společnost IBM vnímá velmi pozorně současnou ekonomickou situaci i potřeby menších a středních firem na českém trhu a druhý směr její expozice ukazuje možnosti, které v současné době právě pro tuto oblast nabízí. Jedná se o rodinu produktů Express navržených právě s ohledem na potřeby segmentu malých a středních firem a respektujících i jejich finanční možnosti.

Největší podíl nabídek značky Express připadá na softwarovou skupinu IBM. Software z nabídky IBM se stále drží v povědomí mnoha lidí jako drahá záležitost, jež je dostupná pouze velkým podnikům a korporacím. IBM chce na Invexu ukázat, že opak je pravdou, a přichází s nabídkou zaměřenou na SMB. Nové nabídky vynikají kromě cenové výhodnosti snadností instalace a zaškolení uživatelů. Komplexní řešení Express zahrnují nabídku služeb opírající se o klíčové značky softwaru IBM:

  • integrace podnikových aplikací, technologie pro podporu internetu/intranetu a portálová řešení (IBM WebSphere);
  • správa dokumentů, řízení obchodních procesů a nástrojů pro týmovou spolupráci (IBM Lotus);
  • zálohování dat, správa záložních zdrojů, inventarizace a distribuce softwaru, dohled v síťovém prostředí (IBM Tivoli);
  • databázový server (IBM DB2)"

Tato část zprávy alespoň pro mě tak nějak nenavazuje na předchozí text. Neuvádí, kdo bude zmiňovaná "komplexní řešení Express" vystavovat a ne zcela přesná je i formulace "rodina produktů Express". Podle mého názoru by bylo vhodnější hovořit spíše o cenově zvýhodněných licencích standardních softwarových produktů. Nejeden zákazník by se tak lépe orientoval.

Plné znění tiskové zprávy IBM najdete zde.


Inspirace pro nás?

Pro naši komunitu je inspirativní existence i vlastní expozice Sdružení uživatelů databázových systémů IBM Informix a DB2. Není právě taková iniciativa cestou, jak zákazníkům sdělit, že produkty Notes/Domino stále existují?

Autor: Emil Čelustka
Datum: 15.09.2004


Sdílet článek Seznam komentářů
 
Od
Téma
 Datum
Sensei
Uz mi to zacina byt jasnejsi,
15.09.2004 08:14
Emil Čelustka
RE: Uz mi to zacina byt jasnejsi ...
15.09.2004 18:28
Snaker
Má to smysl?
30.09.2004 11:43
Ivan Petrův
Kvůli Notesům na Invex ? Co Vás nemá ....
01.10.2004 18:18

Související články:
» 

» 

Zdražení Passport Advantage

 (Notes/Domino R7, 03.10.2005)

» 

» 

IBM vrací úder

 (Události, 01.04.2005)

» 

INVEX 2005 - zázraky se dějí

 (Události, 22.02.2005)

» 

Lotus bloguje

 (Události, 07.09.2004)

» 

IBM vs. Radicati - kdo má pravdu?

 (Události, 16.08.2004)