10.05.2023 07:53

Co se děje ? Jak se pracuje v jazyce vzorců ? (2)
21.04.2023 14:15

Co se starou dokumentací k R3, R4, ...?
05.04.2023 14:41

Událost, při neexistenci přílohy. (2)
05.04.2023 11:51

Jak zjistit vložení přílohy. (4)
21.03.2023 11:14

Rámec nebo okno ? (10)
22.02.2023 10:14

Vylepseni designera 9.01 (3)
02.02.2023 20:27

Jak resit casove narocneho agent na frontendu (13)
25.01.2023 19:15

29. března společnost Microsoft oficiálně oznámila akvizici Groove Networks. Ray Ozzie, jeden z otců Lotus Notes, se bude ve funkci technického ředitele Microsoftu podílet na vývoji nové generace software pro týmovou spolupráci. Překvapivý zvrat se však podařil IBM, která nový vývoj situace oznámila dnes v časných ranních hodinách...
Microsoft ho ovšem přivítal doslova s otevřenou náručí. Svědčí o tom tisková zpráva Microsoftu:
"Ray Ozzie, zakladatel společnosti Groove a tvůrce IBM Lotus Notes nastoupí do Microsoft na pozici technického ředitele (CTO - chief technical officer). Ve své pozici bude zodpovědný přímo Billu Gatesovi, předsedovi představenstva a hlavnímu softwarovému architektovi společnosti Microsoft. Mimo to bude Ray nadále pokračovat ve své práci v rámci týmu Groove, který bude začleněn do skupiny Information Worker."
(celá zpráva v češtině je zde)
Jinými slovy - Microsoft, který o groupwarových schopnostech Exchange serveru spíše mlžil, si koupil člověka z nejpovolanějších. Snad Ray dokáže softwarovým inženýrům Microsoftu vysvětlit, co to vlastně groupware je. :-)
Transakci Microsoftu a Groove Networks již před jejím oficiálním oznámením komentovali vysoce postavení pracovníci IBM a jak se dalo očekávat, její význam bagatelizovali. Upřímně řečeno, nic jiného jim nezbývalo.
Překvapivý obrat situace
Šokující zpráva ale dorazila z IBM. Ta dnes v časných ranních hodinách oznámila převzetí Nadace Billa a Melindy Gatesových!!! (více informací v češtině najdete zde) Převzetím nadace sídlící v Seattlu a spravující majetek v hodnotě 24 miliard dolarů se do tábora IBM dostal pro Microsoft již prakticky nepracující Bill H. Gates! Ten s okamžitou platností nahradí Abby F. Kohnstamm na pozici Senior Vice President Marketing. Současně bude změněna pozice marketingu v rámci celé IBM. Bill H. Gates se tak dostane na úroveň Samuela J. Palmisana, prezidenta a Chief Executive Officera IBM. Transakcí se tak marketing, dosud páté kolo u vozu, dostává v IBM do vedoucí pozice a, zůstaneme-li u našeho rčení, stává se volantem!
Transakci komentoval sám prezident IBM, Samuel J. Palmisano slovy: "Skutečnost, že Microsoft posílil svůj technický tým o vizionáře Raye Ozzieho, mě nepřekvapila. Technická úroveň produktů Microsoft nikdy nebyla vysoká a společnost posilu Rayova formátu potřebovala již před mnoha lety. Naopak my v IBM si již dlouho uvědomujeme naši slabinu v oblasti marketingu. Bill H. Gates dokázal vytvořit fantastický tým lidí, schopných úspěšně prodávat betaverze jako ostré produkty po celém světě. Věřím, že spojení jeho schopností s kvalitními softwarovými produkty IBM přinese IBM v krátkém časovém horizontu nevídaný nárůst tržeb, zisků i tržní kapitalizace naší společnosti. V tomto smyslu je cena, za kterou jsme Nadaci Billa a Melindy Gatesových převzali, zanedbatelná."
Není třeba dodávat, že příchod Billa H. Gatese bude v IBM znamenat doslova zemětřesení. Společnost, která se o podporu prodeje svých softwarových produktů dosud prakticky nestarala se bude postupně měnit ve společnost marketingově orientovanou. Jak bolestivý a doslova "krvavý" přerod to bude si dokážou představit jen někteří z nás. Podaří se Billu Gatesovi změnit IBM nebo si na svém životním úkolu vyláme zuby?
Autor: Emil Čelustka
Datum: 01.04.2005
Sdílet článek Seznam komentářů
Související články: