světNotes.cz

Nové produkty IBM DB2, Lotus a Tivoli s označením Express
Novinky
28.02.2003 - Emil Čelustka

Tisková zpráva: Nové produkty IBM DB2, Lotus a Tivoli s označením Express pomohou malým a středně velkým firmám integrovat a spravovat obchodní procesy

Nové produkty IBM DB2, Lotus a Tivoli s označením Express pomohou malým a středně velkým firmám integrovat a spravovat obchodní procesy IBM dnes oznámila uvedení širokého portfolia infrastrukturního softwaru pro malé a středně velké firmy. Jedná se o produkty DB2*, Lotus* a Tivoli* s označením Express, které tak doplňují úspěšný produkt WebSphere* oznámený loni na podzim. Nový middleware společnosti IBM, jehož výbava, cena a způsob prodeje zohledňují potřeby malých a středně velkých firem v oblasti integrace a správy různých obchodních procesů, je založený na otevřených standardech, takže nabídne alternativu proprietárního softwaru.

Nové produkty IBM pomáhají středně velkým firmám vyřešit klíčové požadavky na e-byznys jako správu dat, správu systémů pro ukládání dat, týmovou spolupráci a posílání zpráv. Řeší konkrétní potřeby malých a středně velkých firem v oblasti integrace různých typů operací, například správy financí a účetnictví, vztahů se zákazníky nebo dodavatelského řetězce.


Ve druhém čtvrtletí IBM uvede také novou verzi produktu WebSphere Portal – Express, která bude obsahovat podporu Linuxu a databáze Microsoft SQL Server, navíc nabídne nové funkce týmové spolupráce.


světNotes.cz komentuje

Již několikrát jsme na stránkách světNotes.cz upozorňovali na mezery v licenční politice IBM a na nepřiměřené zdražení, které přinesla nová licenční politika. Jak IBM uvažuje naznačuje část tiskové zprávy - firmy s méně než 1.000 zaměstnanců, čti uživatelů produktů IBM, jsou malé a středně velké. Z globálního pohledu je to možná pravda, ale v Česku by se pak ty velké daly spočítat na prstech. Proto lze novou iniciativu Express považovat za přiblížení se IBM realitě menších trhů. A nezbývá než doufat, že Express nebudou verze funkčně omezené na nepoužitelnou míru.