světNotes.cz

Verze 6.0.3 (snad) uvolněna ke stažení
Novinky
03.10.2003 - Emil Čelustka

Fix List Database předpokládala verzi v září. 1. října se 6.0.3 opravdu objevila na stránkách pro zákazníky. V tu dobu ale ještě Fix List Database nebyla updatována a udávala 6.0.3 ve stavu Gold Candidate. V průběhu dne se stav změnil na Web Posting, ale až do tohoto okamžiku (2.10., deset večer), nebyly doplněny obvyklé linky na download. Možná proto, že 6.0.3 na veřejném downloadu stále ještě není k dispozici. Navíc, jak jsem zjistil při prověřování funkčnosti linků, IBM má v databázi downloadů už třetí týden chybu, znemožňující přístup k downloadu Lotus Notes klientů. Nefungují ani staré odkazy, např. od 6.0.2 CF2.

Všimněme si však jiné věci. Podle Notes/Domino Fix List Database není v plánu žádný další update verze 6.0.x. Osobně tipuji, že 6.0.3 se dočká alespoň jednoho Critical Fixpacku, 6.0.4 se ale již nedočkáme. Důvodem je údajné (dosud oficiálními zdroji nepotvrzené) uvolnění verze 6.5. IBM tedy pokračuje v kurzu rychlého odstřižení podpory finančně již nezajímavých produktů jako je R5. Vypadá to, že se dočkáme naplnění myšlenky, kterou jsem vyslovil v článku Verzi 5.0.13 hází IBM přes palubu. R6, tedy přesněji 6.0.x se na trhu moc neprosadily a s největší pravděpodobností je stihne osud R4, které do dějin odnesly R4.5. IBM se na verzi 6.5 plně soustředí a nám nezbývá než doufat, že výsledek této koncentrace bude stabilní, použitelý a hlavně prodejný.


6.0.3 je k dispozici ve verzi client a server (linky doplním, až je IBM zveřejní). Počet záplat je úctyhodných 594, čímž se 6.0.3 vyrovnává 6.0.1.