světNotes.cz

Pravé tlačítko myši
Novinky
01.11.99 - Emil Čelustka

Předpokládám, že tímto tipem přispěji spíše málo znalým uživatelům. Přesto funkce samotná mi přijde dost zajímavá.

Při práci s klientem Lotus Notes je velice často potřeba zavřít aktivní okno s dokumentem či pohledem. Tuto činnost kromě obvyklých způsobů uzavření tzv. child window, Lotus Notes využívají především tlačítko Escape (ESC). Existuje však ještě jedna zajímavá varianta. Je jí dvojí kliknutí pravým tlačítkem myši. Funkce ovšem vyžaduje aktivaci z menu.

V R5 funkci najdete v menu File/Preferences/User preferences na titulní straně Basic je oddíl Additional options, ve kterém najdete funkci Right double-click closes window.

V R4 je stejná funkce tuším v menu File/Tools/User preferences.

Po její aktivaci budete upozorněni, že některé funkce se projeví až po znovuspuštění Lotus Notes. To se bohužel vztahuje i na naši funkci pravého tlačítka myši.

Pozor: využívání této funkce vede k vytvoření tzv. "right double-click" závislosti. Jedinec postižený touto chorobou dvakrát kliká pravým tlačítkem do plochy různých povětšinou nereagujících programů. V pokročilejším stádiu přichází běžné zklamání z neschopnosti programátorů jiných týmů ve stavy zuřivosti doprovázené neurvalými a na cti utrhačnými nadávkami na adresu těchto nešťastníků. :-)