světNotes.cz

Lotus Notes podpora pro Mac OS X
Novinky
16.01.2002 - Redakce

Praha, 10. ledna 2002 - Posílením vazeb s Mac komunitou je oznámení Lotus Software, že bude podporovat Mac OS X v další verzi Lotus Notes; dnes známé pod krycím jménem Rnext. Lotus má na IT trhu vedoucí postavení v oblasti řešení pro výměnu zpráv a spolupracující technologie; uživatelé platformy Mac mohou nyní očekávat, že ty stejné spolupracující technologie a vlastnosti Lotusu budou mít vliv i na další generaci operačního systému společnosti Apple.

"IBM Lotus Software má bohatou historii poskytující obchodně úspěšná multiplatformní řešení. Za tímto účelem Notes Rnext na Mac OS X je kompletní Notes klient, se všemi stejnými klíčovými schopnostmi Win32 prostředí," řekl Scott Cooper, viceprezident Lotus Solutions, Lotus Software, IBM Software Group. "S uvolňováním tohoto integrovaného řešení mohou uživatelé platformy Mac počítat s přímou podporou Lotusu. My jsme oddáni Mac komunitě a zamlouvá se nám tato příležitost našeho dalšího vztahu s Applem a jeho uživatelskou základnou."

"Mac OS X kombinuje výkon a stabilitu UNIXu s jednoduchostí a elegancí, která je Macu vlastní," řekl Ron Okamoto, viceprezident Apple Worldwide Developer Relations. "Lotus Notes Rnext pro Mac OS X umožní uživatelům Maců hladký rozvoj jejich řešení pro výměnu zpráv a spolupracující technologie."

Notes Rnext je další fází ve strategii spolupracující infrastruktury pro Lotus. Rnext staví na úspěchu Lotus Notes Release 5 "R5". Klient Lotus Notes Rnext rozšiřuje spolupracující schopnosti díky implementaci četných nových vlastností a schopností, včetně zlepšení v rozhraní uživatele, v oblasti řešení pro výměnu zpráv, v kalendáři a plánování i v mobilitě a výkonu. Lotus Notes Rnext podpora pro Mac OS X dokládá zaměření se na kvalitu, jednoduchost použití a jednoduchou správu a umožňuje zákazníkům Lotusu i Applu zvýšit efektivitu a ušetřit na celkové podpoře desktopů a administrativních nákladech.

Cena a dostupnost Notes Rnext
Mac OS X podpora v Lotus Notes se bude objevovat v další beta verzi Rnextu, který bude k dispozici ke stažení během prvního čtvrtletí 2002. Konečné jméno, cena a datum uvedení Notes Rnext není známo. Lotus Notes Rnext se bude prodávat prostřednictvím distributorských a prodejních kanálů.

O společnosti IBM
Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodu do každodenního života.


Pro další informace kontaktujte:
PR agentura AETNA
Marek Hadra
Public Relations
Údolní 60, 602 00 Brno
Tel.: 05/43 42 78 30, Fax: 05/43 42 78 37
e-mail: hadra@aetna.cz


IBM Česká republika
Monika Pavlíčková
Ředitelka marketingu a komunikací
Murmanská 4, 100 00 Praha 10
Tel.: 02/7213 1315, Fax: 02/7213 1566
e-mail: monika_pavlickova@cz.ibm.com