světNotes.cz

DNUG organizuje společný stánek na CeBITu
Novinky
11.01.2005 - Emil Čelustka

Inspirativní počin
První, co člověka při přečtení této zprávy napadne, je obdiv a také jistá míra závisti. V Německu to prostě jde. Deutsche Notes User Group (DNUG) založili již v roce 1994 a od té doby každý rok pořádá 2 vícedenní konference, bezpočet workshopů, pracovních skupin a regionálních setkání. Odvážný počin v podobě organizace společného stánku IBM Lotus Solution World, který na CeBITu najdete v hale 1 přímo naproti hlavnímu stánku IBM, je rozhodně krok správným směrem.

Celková objednaná plocha je 252 m2 a zajímavý je i předběžný návrh dispozice stánku:
Dosud potvrdily svou účast tyto společnosti:

Protože podmínkou účasti na společném stánku je členství v DNUG, bližší informace o cenových podmínkách se mi nepodařilo získat. Avšak podle DNUG se návštěvníci CeBITu 2005 budou moci opět těšit: "Žlutý stánek je zase tady!".


Zvládneme to taky?
Czech (and Slovak) Notes Users Group do dnešního dne nevznikla. Přesto se objevují náznaky, podle kterých by společný stánek "lotus-firem" na INVEXu 2005 nemusel být nereálný. Vstříc vychází i BVV, které si postupný ústup INVEXu mezi bezvýznamně malé veletrhy dobře uvědomuje a všemožně se tomu snaží zabránit. O tom, jak se situace bude vyvíjet vás budeme informovat.

Pikantní otázkou ale rozhodně je, zda bude český a slovenský stánek, podobně jako na CeBITu, umístěn naproti stánku IBM. Výstavní aktivity IBM jsou chabé a slábnou již několik let. V živé paměti mám stále ještě "průkopnický počin" s vystavováním historických počítačů z dílny IBM na snadno přehlédnutelném a prakticky zcela neoznačeném "stánku IBM" bez viditelného loga IBM v roce 2003. O tom jak se prezentovala IBM na INVEX 2004 nemohu referovat, neboť jsem v té době čerpal, snad zaslouženou, dovolenou. Zveřejněné záměry IBM jsem ale zachytil ve článku: Invex 2004 - IBM platformu Lotus Notes/Domino vystavovat nebude?. Může se tedy docela dobře stát, že na společném stánku budou vystavovat pouze aktivní Lotus partneři bez oficiální účasti a jakékoli podpory IBM.