světNotes.cz

Nové klientské licence budou levnější
Novinky
05.10.2004 - Emil Čelustka

Rozšíření se týká linuxových poštovních serverů (!), tedy Sendmail, Qmail, Postfix a dalších.

Co to bude znamenat v praxi je asi každému jasné. Jsme v Česku, proto iluze stranou. V tom okamžiku se přestanou prodávat nové plné licence Notes nebo Domino Express. Všichni už přece předtím používali třeba Sendmail.:-) Ale nechme teď naši povahu a podívejme se, co to bude znamenat finančně.

Nová licence Lotus Notes with Collaboration + 1 rok software maintenance stojí 142 €, TradeUp pak 106 €. U lincence Lotus Domino Collaboration Express + 1 rok software maintenance je to 135 € a 101 € za TradeUp. V obou případech tak ušetříte něco přes 25% ceny. A to je rozhodně zajímavé.

Zajímavé také bude, jakým způsobem pustí IBM tuto informaci do světa. Dočkáme se oficiální tiskové zprávy nebo proběhne vše v tichosti? Osobně si nemyslím, že je potřeba se bát nižších tržeb. Naopak, tato varianta rozšíří okruh potenciálních zákazníků.

Lotus Domino jako poštovní server představuje robusní a vysoce spolehlivé řešení s mimořádně nízkými provozními náklady. Domino funguje na operačních systémech Linux, AIX, Solaris i Windows. Když se správně nainstaluje a nakonfiguruje, roky není třeba se o něj starat. Znáte podobně spolehlivé a zároveň nenáročné řešení?