Dobře utajené Lotus Symposium

Emil Čelustka, 3. června 2003, světNotes.cz

19. června 2003 se v Praze v hotelu Crowne Plaza koná Lotus Symposium 2003. Naplní akce očekávání?

Možná nejvýznamnější akce z toho mála marketingových aktivit Lotus Software divize české IBM v letošním roce hostí za dva týdny Praha. Luděk Vyhnalík, Team Leader Lotus Software pro Českou a Slovenskou republiku v pozvánce slibuje: "... budeme hovořit o verzi 6.5. Také budeme hovořit o Lotus produktech postavených na technologií J2EE, které je strategickou platformou pro IBM software. Seznámíme Vás ovšem hlavně s plánovaným rozvojem platformy Lotus/Domino a souvisejících produktů v horizontu roku 2004."

Odpolední program bude rozdělen do tří sekcí:


Registrační poplatek 1420 Kč včetně DPH je na rozdíl od zahraničních akcí akceptovatelný.

Program samotný (zde) slibuje, že si s velkou pravděpodobností vybere každý. Tím ovšem pozitiva končí. Pořádající agentura nevěnovala přípravě jediné stránky o akci dostatek pozornosti - tabulka s programem je vyvedena v barvách, které prakticky znemožňují čtení programu, program samotný neuvádí jména přednášejících, registrační formulář na akci nepočítá s účastí více než 1 účastníka z jedné firmy ...


A proč dobře utajené?

Všechny výše uvedené nedostatky jsou pouze kosmetickými vadami v porovnání s tím, jak je akce propagována. Při hledání odkazů na konferenci jsem narazil pouze na 2, slovy dva, řádky na stránkách IBM a jednu jedinou stránku na webu společnosti infocom s.r.o., pořádající agentury. Žádná jiná zmínka na českém webu (hledáno pomocí Googlu). Dva prakticky neznámé časopisy CRM revue a Egovernment z dílny pořádající agentury v roli mediálních partnerů moc nepomohou. A tak Softwarové noviny zůstávají ve své snaze o propagaci akce osamoceny.

S podivem je i macešský přístup samotné IBM, která upoutávku na poměrně významnou akci jednoho z 5 softwarových brandů IBM nezařadila ani do posledního mailingu. Co je důvodem takového stavu?

Ani pohled do archivu našich článků (Lotus Notes/Domino 6 oficiálně představeny, Lotus Sympózium 2002 a Aké bolo Lotus Sympózium 2002?) moc neuklidní. Předchozí akce pod patronací IBM Lotus Software zůstaly daleko za očekáváním. Bude v tomto směru Lotus Symposium 2003 v Praze lepší?

Emil Čelustka