RSS a další novinky

Emil Čelustka, 10. února 2004, světNotes.cz

Konec roku byl opravdu hektický a tak jsme se k již dříve připravovaným změnám dostali až teď. Bude jich postupně celá řada a my doufáme, že všechny pro vás budou zlepšením. V první várce jsou to RSS, Dokumenty a ID v diskuzních příspěvcích.

RSS

Patrně nejdůležitější novinkou je RSS neboli RDF Site Summary (ale také Really Simple Syndication a několik dalších významů). Pokud vám RSS nic neříká, nezoufejte, případně se podívejte na server Pooh.cz. Články si na našem serveru budete moci číst stejně jako dosud. Pokud ale máte čtečku RSS feedu, vyzkoušejte adresu:

http://rss.svetNotes.cz.


Dokumenty

Překvapil nás i váš zájem o produktové letáky a další dokumenty, umístěné na našem serveru. Jen za leden letošního roku jsme tak "rozdali" několik set letáků. Největší zájem je o Lotus Notes R6 CZ a Přehled produktů. Rozhodli jsme se proto zjednodušit URL, přes které je tato funkce serveru dosažitelná. Využívat tak můžete jednoduché adresy:

http://dokumenty.svetNotes.cz
http://www.svetNotes.cz/dokumenty


ID v diskuzních příspěvcích

Snažíme se vyhovět vašim požadavkům a tak jsme do diskuzních příspěvků přidali ID ve formátu Pořadové_číslo_otázky.číslo_příspěvku. Číslo je možné použít pro fulltextové vyhledávání v diskuzích. Například zprávu o přidání této funkce najdete pod ID: 173.10. Vyzkoušet vyhledávání si můžete na stránce Diskuse.


Vývoj čtenosti světNotes.cz

Velice nás těší neustále rostoucí zájem o články na našem serveru. Obzvláště potěšující je pak skutečnost, že se naši čtenáři neomezují pouze na aktuální články, ale aktivně pracují s archivem článků a především s fulltextovým vyhledáváním v něm.

Následující graf ukazuje, jak se čtenost vyvíjela od spuštění serveru světNotes.cz. Na grafu je hezky vidět nárust čtenosti především v prvních 7 měsících roku 2003, kdy jsme se propagaci serveru věnovali velmi usilovně. Hezky se také projevují srpnové dovolené a podzimní (říjen - prosinec) shon v IT obecně.
Emil Čelustka