Příručka a novinky na světNotes.cz

Emil Čelustka, 4. června 2004, světNotes.cz

Především jsme konečně rozeslali české příručky slíbené vám za účast v anketě. Navíc počet článků na serveru překročil hranici 500, přesněji 520, nastal čas začít provádět provozní změny a úpravy.

Uživatelská příručka Lotus Notes

Ve článku Získejte Uživatelskou příručku Lotus Notes v češtině! jsem vás zval k účasti v anketě připravené ve spolupráci s IBM. Vše vypadalo skoro idylicky a pak přišla první rána - Losování o hlavní cenu v anketě se odkládá. Jak se později ukázalo, nebyla to rána poslední. IBM nesplnila svoji část dohody na anketě a mail na "širokou základnu svých zákazníků" patrně ani nerozeslala, protože ankety jste se zúčastnili pouze vy - naši čtenáři. Následně se nikdo neměl ani k plnění druhé části původní dohody - rozesílání slíbených Uživatelských příruček. Přesto se po několika odkladech (z nichž některé zavinilo i mé zaneprázdnění) především díky Davidu Encovi pořařilo získat slíbené knížky do redakce. Rozeslali jsme je na vlastní náklady všem účastníkům ankety minulý pátek. Výjimku tvoří pouze 2 účastníci, kteří se účastnili jako další zástupce již zúčastněné firmy. V takovém případě jsme příručku zaslali na prvního účastníka ankety za danou firmu.

A k losování o hlavní cenu v anketě také dojde! Mělo by se uskutečnit na Lotus Sympozium 2004 v červnu tohoto roku v Praze.


Změny na serveru světNotes.cz

Možná jste již zaregistrovali, že server doznal několik kosmetických změn. Nahradili jsme rubriku Víte, že... v pravém sloupci upoutávkou na Školení. Musím tento krok pochválit, protože již v měsíci květnu to znamenalo více než zdvojnásobení počtu zobrazených kurzů. Jen pro ilustraci: březen - 162 zobrazených školení, duben - 262, květen - 671. A to rozhodně není málo! Prostřednictvím našeho serveru jste si také objednali účast na několika prvních kurzech. Děkujeme!

Jak jsem psal již v perexu, překročil počet článků na serveru světNotes.cz 520 a začali jsme proto s úklidem. Založili jsme novou skupinu Semináře a akce, do které postupně přesunujeme všechny příslušné články a ulevujeme tak náporu v rubrice Události. Je možné, že se na serveru v brzké době objeví ještě jedna nová skupina pro články. Současně je již nachystaná změna volby Dokumenty z jednostránkového textu na přiléhavější název Download s možností vkládat články standardním způsobem a rozdělovat je do skupin. Slibujeme si od tohoto kroku zpřehlednění všech souborů, které si z našeho serveru a případně z jiných zdrojů, můžete stáhnout.

Mimochodem, možnost stáhnout si originální české letáky produktů Lotus Notes/Domino a souvisejících materiálů využilo již více než 1.600 z vás. Děkujeme a věříme, že se vám novinky budou líbit.


Emil Čelustka