Úplně zapomenutá Lotusphere 2005

Emil Čelustka, 10. února 2005, světNotes.cz

23. - 27. ledna 2005 se na tradičním místě v Orlandu na Floridě konala každoroční konference Lotusphere. Co bylo letos jinak?

Je potřeba předeslat, že nemohu referovat o průběhu konference samotné. Redakce tohoto serveru i všichni, kdo pro něj píší, to dělají z nadšení pro produkty Lotus Notes/Domino a nejsou za to IBM placeni ani nijak jinak podporováni. A tak účast na konferenci s náklady okolo 60 tis. Kč na osobu nepřipadá v úvahu.

Přesto je možné porovnávat. Třeba rozsah zpravodajství o Lotusphere v českém jazyce. Internet má totiž jednu nepříjemnou vlastnost - díky archivům starších článků a Googlu nestárne tak jako včerejší papírové noviny.


Lotusphere 2004
Jak prozradí letmý pohled na výsledky vyhledávání hesla Lotusphere 2004 v českém jazyce na Googlu (link zde), byl server světNotes.cz díky Ľubo Horňákovi jediným česky hovořícím médiem, který přinesl zpravodajství z průběhu konference. Svou povinnost splnila i česká IBM publikováním přeložené tiskové zprávy ze zahájení konference (zde). Protože IBM neuvádí datum publikování této zprávy, můžeme se jen dohadovat, kdy vlastně byla zveřejněna.

Z dalších médií to byl už jen Computerworld se článkem z pera Pavla Loudy (zde), který doslova převzal mě dosud zcela neznámý server eITS stejnojmenné společnosti.

To je vše. Tečka.


Lotusphere 2005
Naši pravidelní čtenáři už vědí, že letos se nám zpravodajství z Lotusphere 2005 přinést nepodařilo. Ľubo Horňák se Lotusphere 2005 nezúčastnil a v případě Ivana Petrůva zůstalo jen u slibů. Na něj se ale rozhodně nemůžeme zlobit - byl na konferenci se svou společností Ad Hoc vystatovat, nikoli v roli redaktora světNotes.cz. Přesto náš server opět obsadil první místo ve vyhledávání hesla Lotusphere 2005 v českém jazyce na Googlu (link zde).

Protože IBM v češtině dosud tiskovou zprávu nevydala a žádná další média o konferenci Lotusphere 2005 neutrousila ani zmínku, stal se server světNotes.cz osamoceným nositelem vlajky Lotus v Česku. Smutné, že?


Jestli to tak s propagací softwarových produktů Lotus půjde dál, možná se zanedlouho dočkáme dalšího převratného obchodu mezi IBM a čínskými podnikateli...


Emil Čelustka