Critical Fixpack nahradí Maintenance Updates

Emil Čelustka, 15. dubna 2003, světNotes.cz

Další systémová změna z dílny IBM přináší novinky do distribuce verzí Lotus software. Jaká tedy bude pozice Critical Fixpacku?

Pro Notes/Domino verze 6 bude IBM Lotus vydávat Critical Fixpack. Mělo by se jednat o malá, neplánovaná vydání záplat na nejpodstatnější nedostatky zjištěné mezi pravidelně vydávanými Maintenance Release. Critical Fixpack nahrazuje ve verzi 6 Maintenance Updates, které budou nadále vydávány jen pro R5.

Rozdíl mezi Critical Fixpack a Maintenance Updates je v množství jazykových verzí, pro které bude Critical Fixpack připravován. Zde dochází ke značné redukci. Není se co divit, IBM chce snížit náklady. Přesto, a nebo právě proto, to posiluje pocit, že současné vedení IBM nevidí za velikou louži, že žije jen a jen světem okolo sebe. A svými měřítky měří celý svět.

A nám obyčejným uživatelům nezbyde než si zvykat na anglické verze produktů. R7 by v rámci těchto opatření v češtině nemusela být vůbec. Připomínám to nerad, protože už je to ohraná písnička, ale čímže to Microsoft dobyl svět? Nebylo to mimo jiné tím, že operační systém i kancelářský balík Office nabídl většině svých uživatelů v lokálním jazyce?


Emil Čelustka