INVEX 2005 - zázraky se dějí

Emil Čelustka, 22. února 2005, světNotes.cz

Jak uvádí dnes zveřejněná tisková zpráva BVV, bude součástí výstavy INVEX speciální projekt věnovaný Lotus Notes. Chcete také vystavovat? Neváhejte! Známe i předběžné ceny.

Bylo by logické očekávat, že za projektem na propagaci jedinečné softwarové platformy Lotus Notes/Domino stojí její výrobce, společnost IBM. Hned na začátku však musím vaše naděje zklamat. Marketigové oddělení IBM se o této akci dozví nejdříve dnes z tiskové zprávy BVV nebo z tohoto článku.

Za projektem stojí jeho ideoví rodiče: Markéta Landsmannová a Roman Kraut, kteří navázali spolupráci s akciovou společností Veletrhy Brno, konkrétně lidmi zodpovědnými za přípravu tradičního INVEXu. Protože myšlenka padla na úrodnou půdu, zrodil se v Česku dosud nevídaný projekt.

Není žádným tajemstvím, že INVEX, stejně jako jemu podobné výstavy, již několikátým rokem bojuje o své místo v marketingovém rozpočtu IT firem a současně o přízeň neustále se tenčícího počtu návštěvníků. Tatam jsou 90. léta minulého století, kdy hlad po výpočetní technice vábil k účasti na INVEXu návštěvníky i vystavovatele. Pořadatelé INVEXu si tyto skutečnosti uvědomují a čelí jim různými způsoby. A jako v každém jiném podnikání - něco se daří více a něco méně.


Lotus Notes na INVEXu
Pořadatelé vyslyšeli přání svých zákazníků z řad vystavovatelů a nabízejí tzv. nízkonákladový projekt, který by měl umožnit firmám zaměřeným na platformu Lotus Notes/Domino plnohodnotnou čtyřdenní veletržní účast v prestižním softwarovém pavilonu V. Jak takový nízkonákladový projekt vypadá ukazuje loňská prezentace společnosti LCS International.

Veletrhy Brno poskytnou ucelený prostor sestavený z 9 metrových typových expozic, doplněný o společnou recepci a vybavenou přednáškovou místnost s kapacitou 70 míst. Základní expozice zahrnující pronájem plochy, stavbu stánku, pronájem koberce i nábytku, včetně elektřiny a úklidu by měla být k dispozici za příznivých 33.990 Kč. Včetně předpokládaného zapojení vlastní prezentace do přednáškových bloků by typického vystavovatele neměla účast stát více než 45 tis. korun.


A kdo se přijde podívat?
I přes neúprosné trendy představuje veletrh INVEX dostatečný potenciál. Podle dvou nezávislých průzkumů provedených v roce 2004 se 27,4% respondentů zajímá o téma podnikových systémů. A to je 35 tisíc návštěvníků!


Další informace vám přineseme v nejbližších dnech.

Emil Čelustka