Symantec nabízí antivirové řešení pro Lotus Domino for Linux

Redakce, 25. července 2002, světNotes.cz

Společnost Symantec uvedla na trh Symantec AntiVirus 2.5 for Lotus Notes/Domino for Linux.

Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC), společnost s celosvětově vedoucím postavením v internetové bezpečnosti, dnes oznámila, že Symantec AntiVirus 2.5 for Lotus Notes/Domino for Linux je první dostupné antivirové řešení pro Lotus Domino for Linux. Symantec AntiVirus 2.5 for Lotus Notes/Domino for Linux nyní poskytuje komplexní automatickou ochranu před viry úplné řadě platforem Lotus Notes/Domino, tj. Solaris, AIX, OS/400, OS/390 a nyní také Linux.

„Zákazníci používající software Lotus stále častěji rozšiřují schopnosti svých serverů, aby mohli využívat nově se objevující technologie elektronického obchodování a webové technologie,“ řekl Ken Bisconti, vice president of messaging, Lotus Software, IBM Software Group. „Antivirové řešení pro Lotus Domino for Linux skýtá podnikům zvýšenou bezpečnost a zajištění před hrozbami.”

„Symantec pokračuje v rozšiřování a posilování své antivirové ochrany světové třídy a poskytuje podnikům vícevrstvá, multiplatformní řešení,“ řekla Gail Hamilton, executive vice president společnosti Symantec Corporation. „Symantec AntiVirus 2.5 for Lotus Notes/Domino for Linux nabízí flexibilní a spolehlivé zabezpečení a je výkonným doplňkem platformy Linux.”

Význačným rysem produktu Symantec AntiVirus 2.5 for Lotus Notes/Domino for Linux je schopnost vydávat výstrahy a protokolovat události v reálném čase a také jeho reportovací komponenta. Administrátoři mohou exportovat data do aplikací Microsoft Excel, Crystal Reports a jiných reportovacích nástrojů třetích stran, takže mohou snáze monitorovat aktivitu viru na serveru. Software LiveUpdate spolu s technologií NAVEX společnosti Symantec umožňuje administrátorům stahovat nejnovější virové definice a instalovat je v celém prostředí Lotus Domino z jednoho místa, aniž by museli přeinstalovat software, čímž se dramaticky snižují náklady na vlastnictví.

Symantec AntiVirus 2.5 for Lotus Notes/Domino for Linux nabízí efektivní vyhledávání virů s pouze minimálním vlivem na výkonnost. Administrátoři mohou použít Symantec AntiVirus 2.5 for Lotus Notes/Domino for Linux k vyhledávání nebezpečného kódu v tělech zpráv – nikoli pouze v přílohách. Řešení nabízí rovněž zlepšenou ochranu, protože umí prověřovat a opravovat komprimované formáty souborů, mezi jinými Arc Manager, BinHex, GZIP, RTF, TAR a TNEF. Administrátoři mohou nastavovat konfigurace prověřování ze vzdálených počítačů. Mohou volit prověřování v reálném čase, prověřování na požádání nebo plánované prověřování a mohou také stanovit, zda se mají nalezené infikované soubory opravovat nebo odstraňovat. A ochranu dále zvyšuje skutečnost, že Symantec AntiVirus 2.5 for Lotus Notes/Domino zaštiťuje Symantec Security Response – vedoucí světová výzkumná a podpůrná organizace v oblasti internetové bezpečnosti, jež proaktivně zkoumá nové hrozby a rychle poskytuje aktualizace chránící před novými útoky.


Redakce