O své emailové adresy se už bát nemusíte

Emil Čelustka, 23. srpna 2004, světNotes.cz

Nejen na našem serveru dochází k neustálému "rabování" emailových adres, které se pak dostávají do nejrůznějších spamlistů. Připravili jsme pro vás změny, které vaše emailové adresy ochrání.

Známe to všichni. Chytráků, kteří nechávají své programy hledat na webech emailové adresy, aby je následně obšťastnili tou nejskvělejší nabídkou, je pořád více než dost. Provozovatelům serverů nezbývá, než se proti těmto nežádoucím praktikám bránit. Například tak, že v diskuzích nebudou emailové adresy přispívajících uvedeny vůbec. O možnost napsat poslat autorovi příspěvku komentář na jeho mail však nepřijdete.


Řešení světNotes.cz

Pozornější z vás si již dozajista všimli, že již koncem minulého týdne se v diskuzích objevily malé obálky. Chtěli jsme nějak graficky odlišit příspěvky, jejichž autor svou emailovou adresu uvedl. Nicméně stejný link je zachován na jméně autora. Oba vedou na samostatný dialog v pop-up okně, který vám umožní zadat vaši emailovou adresu, předmět zprávy a napsat zprávu pro autora diskuzního příspěvku. To vše bez toho, že by se kdekoli objevila emailová adresa autora diskuzního příspěvku.

Odesílatelem zprávy je diskuze(a)svetNotes.cz, emailová adresa odesílatele je umístěna na začátek vlastní zprávy.

Budeme rádi, pokud se vám nová služba zalíbí a k diskuzním příspěvkům začnete připojovat emailové aresy.Ty už nebudou v diskuzním fóru vidět, přesto vám bude možné poslat zprávu. Neměnná adresa odesílatele pak zaručí, že tyto zprávy budete schopni snadno třídit a odlišíte je od ostatních mailů.Zajímají nás vaše názory a zkušenosti s touto službou. A budeme rádi, když nám své nápady a připomínky pošlete na adresu redakce.


Emil Čelustka