DISKUSE
Jak omezit vkládání textu do textového pole z kláv... 
04.04.2024 13:55

HCL Domino na NAS QNAP (1)
20.02.2024 10:34

Vložení přílohy do dokumentu MS Word (3)
14.02.2024 20:54

Problěmy s diakritikou. (4)
06.02.2024 17:34

AI pomocnici 
15.01.2024 10:16

Export do pdf souboru (1)
12.01.2024 23:11

Agent přestává fungovat (1)
18.11.2023 06:42

RTF - Computed (2)
19.10.2023 13:00


ŠKOLENÍ


REKLAMA


KOMENTÁŘE

Komentáře ke článku "Server Lotus-notes.cz včerejším dnem skončil"


Vít Zachodil
20.03.2003 13:31
www.lotus-notes.cz sice neskončil, ale jinak nezbývá než souhlasit
Asi je dost obtížné udržovat relativně nezávislý web zaměřený na určitou skupinu produktů. Zabere to dost času (a peněz) a přínosy pro firmu jsou asi zanedbatelné. Pokud takový web nahrazuje nedostatečnou podporu propagace od výrobce, který takovéto aktivity spíše ignoruje (možná jim dokonce i brání), je to asi opravdu těžké. Mohl by to být také signál, že IBM/Lotus a jeho české zastoupení už konečně začne něco v tomto směru napravovat, ale silně o tom pochybuju.
"Konkurenční" weby v češtině ohledně LN "existují" nebo možná vznikají (např. www.lotus.cz, www.lotusnotes.cz) včetně webů různých partnerů IBM/Lotus. Jejich zaměření je spíše na propagaci vlastní firmy, jejich kvalita je dost různorodá, účel někdy nepříliš jasný, a vzhled některých spíše odpudivý.

Miroslav Chlubna
20.03.2003 13:41
Saddam Hussein taky v r.1991 skončil...
Vedeni spolecnosti se rozhodlo pri zmene firemni politiky zaclenit stavajici cast www.lotus-notes.cz do svych stranek zejmena pro nedostatek casu. Tezko udrzovat narocny web a zivit se necim jinym. Ale take pro nulovou podporu ze strany IBM a nezajmu ostatnich IBM partneru. Spravne si vykladate, ze nase spolecnost ustoupila od "budování komunity lidí", tato starost patri IBM. Ale jako zurnalista jste sklouzl k neobjektivni, nebojim se rici "kysele", pomluve, ze ktere lze cist mezi radky.
Ano diskuze zustala zachovana, dalsi dobrou zpravou je, ze je pristupna z LN klienta. Zbavite se tak sve nechuti k nasemu firemnimu webu. Ale toto se Vam jiz do jedne vety chvaly neveslo. Lide se na nasich strankach setkavali ve 100% prave v diskuzi, takze Vas posledni odstavec pozbyva smyslu, tezko se s nekym setkate pri spolecnem cteni clanku... :-).

Emil Čelustka
20.03.2003 15:29
RE: www.lotus-notes.cz sice ...
Jestli můžu za celou redakcni světNotes.cz, víme velmi dobře, do jakého boje s větrnými mlýny jsme se v případě webu pro komunitu uživatelů LN produktů pustili. IBM opravdu umi mnoho věcí velmi dobře, ale marketing dělá naprosto žalostně. Vyslyší tyto stesky zákazníků a partnerů nový generální ředitel Aleš Bartůněk?
Jinak s konkurenčními weby v češtině je to spíš horší, než lepší. Lotus.cz směřuje na stránky lotus.com, lotusnotes.cz oznamuje brzké spuštění už hodně dlouhou dobu. Dokumentuje to žalostný stav propagace produktů IBM.

Emil Čelustka
20.03.2003 15:47
RE: Saddam Hussein taky ...
Nevím, zda budování komunity je výhradně starostí IBM. Kvalitní produkty vždycky sdružovaly své uživatele tak nějak samy. Vezměte například Harley Davidson. Komunity existují, jen výrobce se k nim nestaví zády. Pomáhá jim, protože komunity mu pomáhají budovat dobré jméno a "spoluvytvářejí" loajální zákazníky.
Možnost přístupu do databáze dizkuze z klienta Lotus Notes jsem opravdu přehlédl. Omlouvám se. Na druhou stranu si myslím, že pokud navštěvuji web, abych si přečetl článek či nějakou novinku, budu chtít aby diskuze byla přístupná především z prohlížeče.

Miro Uhlar
20.03.2003 16:34
Tri poznámky na okraj...
1. Na www.lotus-notes.cz som pravidelne chodi. Verím, že mnohým ľuďom z našej komunity pomohol. Vytvoril si isté "silné" jadro, ktoré sa tam bude pravidelne vracať - no stále častejšie si bude "odskakovať". Tam, kde ide nielen o diskusiu, ale o kultivovanie komunity (hovorím o redakčných komentároch, riadení diskusie, koncepcii tímu redaktorov, rôznym pohľadom na vec...). Ja som si takto odskočil pred pol rokom :-).
2. Je mi jasné, že vytvoriť a udržať komunitu nie je jednoduché a v konečnom dôsledku lacné. Aj preto je nutné nájsť vhodný model, kedy sa záťaž "prerozdelí". My sme sa rozhodli pre SN...(ak máte chvíľu, mrknite sa na link1 a otvorte si správu o podpore projektu SN).
3. Som rád, že sa tu prebiehajú kontroverzné diskusie. Keď sú komentáre k veci (a nie osobné), tak nám všetkým len pomôžu. Ale jedno by som chcel zdôrazniť: ja si neželám negatívne reakcie :-)

Vít Zachodil
22.03.2003 07:52
lotus.cz (re: EČ: www.lotus-notes.cz sice ...)
Jen drobná poznámka ke komentáři E. čelustky.
lotus.cz nesměruje na lotus.com, ale na intertech.cz, který je podle nic.cz vlastníkem této domény. Měl to být zřejmě původně také web zaměřený na produkty/komunitu Lotus, ale podle mého názoru od začátku působí jako odstrašující příklad, jak by takový web neměl vypadat (i to však může být k něčemu užitečné).

Emil Čelustka
23.03.2003 00:10
RE: lotus.cz
Ano, momentálně lotus.cz nekončí na lotus.com. Ale situace okolo domény lotus.cz se neustále mění. Chvíli tak a chvíli tak. Ale řekl bych, že převážně to končí na lotus.com.