DISKUSE

ŠKOLENÍ


REKLAMA


KOMENTÁŘE

Tip na zajímavý web

Vytisknout článek

Taky už jste si někdy posteskli, proč nejsou záznamy v notes.ini rozčleněné do sekcí (jako např. ve win.ini) ? Potřebovali jste najít rozdíl ve dvou exemplářích notes.ini nebo ve dvou adresních knihách ? Tyto služby jsou dostupné on-line - zadarmo!


Už si nevybavuji, kdy a jak jsem narazil na web DRC Consulting. Jisté je, že se mi líbil už tenkrát, což dokládám i tím, že "skončil" v mých Oblíbených položkách, což se nestává často. Nedávno jsem se k tomuto webu vrátil a konečně mne napadlo, že bych se o něj měl s někým podělit. Ve firmě to ale skoro nikoho nezaujalo, tak to zkusím zde :-) Nechci a nebudu popisovat, kdo se za tímto projektem skrývá, navíc to ani nevím. Stejně tak nebudu opisovat, jaké produkty a za kolik si zde můžete koupit. Rád bych Vám však poskytl stručné informace o tom, co je zde k dispozici zdarma:

IniGen
Vám zkontroluje vaše notes.ini, setřídí do sekcí, můžete si nechat doporučit, které parametry nejsou v pořádku a které případně chybí. Výsledek systém zobrazí ve vašem browseru nebo si jej můžete nechat zaslat mailem. Podobně je tomu i u všech dalších popisovaných služeb.

IniDiff
Zde si můžete nechat porovnat dvě verze notes.ini.

NABDiff
Porovnává dvě verze Names and Address Books. Přiznám se, že tuto funkci jsem nezkoušel, spokojil jsem se pouze s vzorovým reportem, který je zde vystaven.

i.Scan.Domino
Zkontroluje úroveň zabezpečení vašeho Domino serveru. Podobných služeb je na různých webech více, ale tato je to zadarmo. I když i v tomto případě je zdarma pouze základní test, ostatní vychytávky jsou placené - musíte si nakoupit "tokens" á 10 USD. (BTW - světNotes.cz na tom není s výsledky nejhůř - ale já byl o bod lepší, heč :-))

V další sekci serveru najdeme seznamy všech možných parametrů, chybových hlášek aj. Názvy napovídají samy, takže nebudu popisovat obsah.

  • Notes.INI Reference
  • Console Reference
  • Registry Reference
  • Message Reference

Zdůrazním jen, že seznam položek v registrech jsem zatím nikde jinde neviděl. Otázka je, jak často jej člověk použije ...

Ke všem popisovaným položkám se prokoušete z domovské stránky DRC Conulting, ale protože to není na první pohled zcela zřejmé, zde je URL, odkud se dostanete, kam potřebujete.


Poznámka redakce - Znáte podobně zajímavý server? Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Nemusíte přitom napsat celý článek, stačí nám i dobrý tip!

Autor: Jaromír Sedlák
Datum: 09.02.2004


Sdílet článek Seznam komentářů
 
Od
Téma
 Datum
Martin
notes.ini reference
10.02.2004 08:42